Продукти

Рижото

Готово јадење подготвено од најубавите и најквалитетни зрна ориз  и многу многу зеленчук. Внесете промени  на домашната трпеза и изненадете го семејството но и вашите гости. Уживајте во прекрасното рижото конзумирајки го како главно јадење или  во комбинација со најразлични специјалитети од месо и риба.

Послужете нешто уникатно!

СОСТОЈКИ

 • ориз
 • црвени пиперки
 • зелени пиперки
 • домати
 • модар патлиџан
 • морков
 • кромид
 • боранија
 • магдонос
 • сончогледово масло
 • морска сол
 • црн пипер
...

Пакување

Име на продуктот Нето тежина Пакување
Рижото 370 ml – glass 12
Рижото 580 ml – glass 12
Рижото 425 ml – tin 12
Рижото 850 ml – tin 3
Рижото 4250 ml – tin 3